Canlı Destek

_+

Canlı Destek

Tekirdağ Üzüm Bağlarına Yolculuk
BOOK A MEETING ROOM

Tekirdağ Üzüm Bağlarına Yolculuk

TEKİRDAĞ ŞARAP BAĞLARINA YOLCULUK

Bağ Gezisi ve Şarap Tadımları ile birlikte...

Sabah saat 07.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde, Saat 08.00’ de Taksim AKM önünde misafirlerimizle buluşuyoruz. Araçta ikram edeceğimiz kahvaltılık poğaça ve çay-kahve eşliğinde yaklaşık üç saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca uzman rehberimiz bize şarabın tarihçesi ve yapım teknikleri hakkında bilgiler veriyor.

Yolculuğumuz sonrası Eski bir Rum köyü olan adını Hoş Yer anlamından yer Avidmo köyünü günümüzde ki adıyla Uçmakdere’yi ziyaret ediyoruz. Eşsiz doğal güzelliklere sahip köyde yapacağımız kısa gezintinin ardından köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp yaklaşık 20 dakika sürecek yolculuk sonrası bağ evine varıyoruz. Barbare Wines’da, bağlar ve tesis aynı yerde olduğu için şato tipi şarap üretimi yapılabilmektedir. Burada farklı üzüm çeşitlerinin yetiştirildiği bağları geziyoruz. Trakya bölgesinde toprak genellikle killi ve kumludur. Burada yetiştirilen üzüm çeşitleri; Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Grenache ve Mourvedre. Bağların nasıl yapıldığı, ekim, aşılama ve hasatla ilgili bilgiler alıyoruz. Bağ gezisinin ardından tesisi geziyoruz ve üretim aşamalarını öğreniyoruz.

Günün en keyifli kısımlarından birine sıra geliyor ve mahzene gidiyoruz. Burada şarabın rengine kokusuna tadına bakarak şarabı tanımlamayı öğreniyoruz. Farklı şarap çeşitlerini peynir eşliğinde tadıyoruz. Şarap ve yemek uyumu üzerine devam eden seminerin ardından buradan ayrılıp öğle yemeğimizi yiyeceğimiz restorana doğru gidiyoruz. Tadım sonrası beğendiğimiz şaraplardan alma imkânımız olacak.

Öğle yemeğimizde köfte, pirzola, salata, yöresel özel yapım peynirler ve yöresel tatlıdan oluşan mönümüze özel şaraplar eşlik edecek.

Bağcılığın ve üzümlerin bağda anlatıldığı, şarap tadımlarının mahzende yapıldığı bu özel programda buluşmak üzere…

Katılım için: 0544-900-43-06 / 0546-744-39-68

Buluşma yeri ve saati:

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü Saat: 07:30

Taksim AKM önü Saat 08:00

 

SHARE

ATTENDING STATUS