Nasıl Ted Konuşmacısı Olunur?
BOOK A MEETING ROOM

Nasıl Ted Konuşmacısı Olunur?

Eğer bir gün TED'de konuşmacı olsaydınız, sizin hikayeniz ne olurdu? 

Medya profesyoneli Sevinç Satıroğlu ile TED 'in sırlarını ve bizi etkileme yöntemlerini öğreneceğimiz 'Nasıl Ted Konuşmacısı Olunur?' etkinliği 5 Nisan Salı akşamı Workinton Levent 199 şubesinde! 


Etkinlikte Nelerden Bahsedeceğiz? 


Neden TED?
TED'in sırrı ne?
Ne Anlatacaksınız?
Sahne Korkusu ve Heyecanını Yenmenin Yolları
Sahneye, Topluluğa Bilinçsel Hazırlık
Görsel ve İşitsel Bilinçaltı Yönetme
İnsanları Şaşırmanın Sırları
Konuşmada Zamanı Yönetmek
Sihirli Kelimeler
Sihirli Sahne Duruşu


Katılım için: event@workinton.com


Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Sevinç Satıroğlu Kimdir? 

21 Temmuz 1981’de İstanbul’da doğdu.
Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünden mezun oldu. Mesleğe erken yaşta başlama arzusu ile üniversite eğitimini medyanın merkezi olan İstanbul’da, Marmara Üniversitesi’nin derslerine katılarak aldı.
Lise yıllarında Yeni Yüzyıl Gazetesi’ne gönderdiği yazılarının yayımlanmasıyla basın ile tanıştı.
Uzman muhabir olabilmek için, İstanbul Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler – Avrupa Birliği Siyasal Sistemler Hukuku konularında araştırmalar yaptı. İyi derece İngilizce biliyor.
Öğrencilik yıllarında kapısını çaldığı Oğuz Haksever’den edindiği mesleki bilgiler ışığında ilerleyerek mesleğe hazırlanmaya çalıştı. Kendisine önce doğru bir Türkçe diyen Haksever’i dinleyerek, Diyalog Anlatım İletişim, Spikerlik-Sunuculuk Eğitimi’ni tamamladı. Opera sanatçısı Çağnur Gürsan’dan ses eğitimi aldı. Eğitimlerinin bitirme ödevi olarak Dışişleri Eski Bakanı İsmail Cem ile yarım saatlik bir bant çekim gerçekleştirdi.
Medyaya ilk adımını 2003 yılında Cnbc-e’de stajyer muhabir olarak attı.
 
2005 yılında bir süre 32. Gün programının yapım kadrosunda görev aldı. Ardından Cnn Türk haber merkezinde Işın Gürel ile “Farkında Mısınız?” programını hazırladı. Kalan zamanlarda muhabirliği sürdürdü. Cnn Türk ve Doğa Derneği ile “Hedef Sıfır Yok Oluş” programlarının yapımında görev aldı.
2005 yılında ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Beşiktaş Sanat Evi ’nde, Spikerlik-Sunuculuk Tekniği Eğitmeni olarak bulundu. Birçok kuruluşun tanıtımlarını seslendirdi.
Araştırma yazıları Radikal Gazetesi’nde yayımlandı. Genlerimiz Patentleniyor” isimli araştırma makalesi, genetik patent tartışmalarında örnek olarak gösterildi.
2006 yılında Kanal 24’te muhabir olarak göreve başladı. 2007 yılında muhabirliğin yanı sıra haber spikerliği yaptı. Başbakanlık muhabirliğinden, özel haberlere, polis- adliye haberlerinden çevre haberlerine kadar pek çok alanda haber yaptı. Canlı yayınlarla World Economic Forum gibi uluslararası konferans, zirvelerden ve gündemin sıcak haberlerini olay yerinden aktardı.
2008 yılında Türkiye’yi gezerek, canlı olarak yayınlanan “Seyir Defteri” isimli haber-gezi programını hazırlayıp, sundu.  Yaptığı çevre haberleri ile 2008-2009 ve 2010 yıllarında üst üste uluslararası INECO Çevre Basın Ödülü ’ne layık görüldü.
Kanal 24’te 2007-2012 yılları arasında Dünya Bültenleri, Haber Bültenleri ve Sabah Kuşaklarında haber sunucusu olarak görev yaptı.
Ekim 2012’de Haber Türk’e transfer oldu. Haber Türk televizyonunda canlı yayınlar ve özel haberleri yaptı. Akşam haberlerinin ardından Gün Doğarken ve Gün Başlıyor isimli sabah kuşaklarını sundu. Formatını kendi hazırladığı, gündem, dünya ile canlı bağlantılar, diplomasi, bilim haberleri, ekonomi kuşağı, yabancı gazeteleri okuduğu ve eski klip ve görüntülerle, 2 saatlik Gün Doğarken programını hazırlayıp sundu. Her sabah programı “Dünyayı erken kalkanlar yönetir” sloganı ile açtı.
Spikerlik ve televizyonculuğa katkı sağlayan diğer çalışmalar da yaptı:
Ekranda ses kullanımı konusunda büyük destek gördüğü piyanoda, 2009 yılında İngiliz Kraliyet Müzik Akademisi ABRSM sınavlarına girerek, başarı sertifikası aldı.
Marmara Belediyeler Birliği ’ne bağlı birçok belediye, üniversiteler, kurumlar ve şirketlere Doğru Türkçe, Hitabet Sanatı ve İmaj üzerine eğitimler verdi.
“Haber Değeri Taşımak”, “Medyada Var Olmak”, “Sahadan Ekrana”, “Sosyal Medyada Propaganda” başlıklarında “konuşmacı (keynote)” olarak topluluklara hitap etmekte, panel ve konferanslarda yer almakta.
Bakanlıklar ve özel girişimler tarafından düzenlenen Nükleer Zirvesi, Karbon Zirvesi, Kartepe Ekonomi Zirvesi, Akıllı Belediyecilik Zirvesi, Yurtdışı Türkler ve Sorunları Konferansı, Almanya Treni Belgeseli Galası gibi birçok konferans, zirve ve toplantıda sunucu ve moderatör olarak yeraldı.
BPW – Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu Boğaziçi’nin kurucu üyesi oldu. Kadın ve kız çocuklarının gelişimi için projelere destek oldu. Halen TurkishWIN (Turkish Women’s International Network) ve Fütüristler Derneği ve Spikerler Derneği üyesidir.

SHARE

ATTENDING STATUS